Објаве

Sveta arhijerejska liturgija i rukopoluzenje 2023 7

Света архијерејска литургија и рукоположење 2023

У сусрет празнику Преподобне Мати Параскеве, протојереј-ставрофор Милутин Илић, пензионисани парох јаковачки, јереј Александар Симић, парох јаковачки и протонамесник Бојан Мијановић, архијерејски намесник пећиначки, служили су празнично бденије, 26. октобра 2023. године, у манастиру Фенеку.
1 Празнично бденије у манастиру Фенеку

Празнично бденије у манастиру Фенеку

Slava i rukopolozenje 2022 7

Слава и Рукоположење 2022

На празник Преподобне Мати Параскеве 27.10.2022. године, храмовне славе манастира Фенек, Епископ сремски г. Василије началствовао је торжественом Литуригјом.
Sveta Petka Slide

Житије Свете Петке

Ова славна, равноангелна светитељка беше српскога порекла, рођена у граду Епивату,[2] између Силимврије и Цариграда.
5 Слава манастира Фенека

Слава манастира Фенек

Манастир Фенек је 08. августа 2023. године, свечано обележио дан посвећен својој заштитници Светој Петки Римљанки. Светом Литургијом началствовао је Епископ сремски Господин Василије уз саслужење настојатеља ове свете обитељи, високопреподобног архимандрита Макарија и свештенства Архијерејског намесништва земунског.
2 Света тајна Јелеосвећења у Фенеку

Света тајна јелеосвећења

Сваке године пред славу своје покровитељке Свете Петке Римљанке, у манастиру Фенеку служи се Света Тајна Јелеосвећења. У петак, 4. августа 2023. године, Јелеосвећење је предводио протојереј Дарко Кончаревић старешина батајничке цркве Светог Јована Шангајског, уз саслужење свештенства Архијерејског намесништа земунског и братства манастира Фенека.
Monasenje 2013 6

Слава и монашење Јустина и Николаја 2013.

У навечерје празника Преподобне Мати Параскеве, храмовне славе манастира Фенек, Његово Преосвештенство Епископ сремски Г. Василије, постригао је у чин мале схиме искушенике Мирка Војкића и Небојшу Стојсављевића, давши им имена Јустин и Николај, по Преподобном Јустину Ћелијском и Светом Николају Жичком.
Monasenje 2017 6

Слава и монашење Георгија и Нектарија 2017.

Чину Монашења присуствовали су бројни игумани, свештенство, монаштво и велики број верног народа.