О винарији манастира Фенек

КАКО ЈЕ СВЕ ПОЧЕЛО?

О нама

Винарија Манастира Фенек је корен и плод обнове и процвата ове древне светиње и живота у њој. Корен јер је идеја о винарији настала из потребе за сопственим извором прихода за даљу обнову манастира и плод јер је оживљена традиција манастирске производње вина, без кога Литургијски живот није могућ.

Доласком новог братства 2006.године у скоро опустели манастир Фенек, почиње духовна и материјална обнова ове древне Светиње. Увидевши да живот у манастиру и његова обнова зависе углавном од сопственог труда и рада, братија почиње да се бави разним послушањима. Тако настаје и идеја о ВИНАРИЈИ МАНАСТИРА ФЕНЕК.

Monah Nektarije napolju
Iguman

Како кажу Свети Оци: „Када монах схвати да ради за Бога, постаје марљив у свим својим пословима“ У том светлу настављамо даље уз молитву Господу да утврди и умножи ову свету обитељ!

Vinarija bure levo
Vinarija casa

ТРАДИЦИЈА, МОЛИТВА И ПОСЛУШАЊЕ

О нама

Фенечко вино носи у себи оне исконске семенке божанског у вину и човеку. У њему је спој традиције, молитве и монашког послушања. Направљено је од одабраног грожђа из винограда који сами монаси обрађују…где се сунце претаче у мирис и боју сремске равнице, у славу Господа. Зато вино носи ноту јаких и живих вина, пуно боје и јаког укуса.

ИСТОРИЈАТ ВИНАРИЈЕ

од 2012.

2012.

Оснивање винарије

Година почетка производња ракије, а 2015. године настају и прва озбиљнија вина. У почетку, у више него скромним условима за рад, настају прва фенечка вина и ракије која својим квалитетом дају подстрек да се иде даље и озбиљније у том правцу. У априлу 2016. год. почиње изградња наменског објекта за потребе винарије и дестилерије у који се комплетна производња и прерада сели већ пре почетка сезоне 2017.

2018.

Обука братства и усавршавање

У помоћ притиче и чувена винарија Александровић из Тополе. Бошко Голубовић и Владан Николић почињу активно да обликују вина манастира Фенек. Почевши од обуке братства у свим процесима производње, од прераде до рада у лабораторији, па све до финализације и коначног готовог производа, они остављају печат и својим примером усмеравају винарију да тежи савршенству. Манастир има за циљ да производи мање серије сортних, прецизних вина, високог квалитета. Што се тиче сортимента ту су Каберне совињон, Мерло и Пино ноар од интернационалних и Прокупац и Тамјаника од домаћих аутохтоних сорти.

PrePosle

2019.

Регистрација винарије

Стичу се услови за регистрацију и званичну продају манастирских вина и ракија под именом Винарија Фенек ДОО.

2022.

Креиранје премијум линије

Причу о фенечкој ракији заокружује својим огромним искуством познати технолог Дејан Дебељаковић и као плод те сарадње настају две премијум линије фенечких ракија под именом КАРАЂОРЂЕВ КОНАК И ФЕНИКС. Овај премијум сегмент се истиче својом оргиналношћу као што је ракија од малине или вилијамовка из барика… и својом зрелошћу и пуноћом у сада већ познатој ракији КАРАЂОРЂЕВ КОНАК ШЉИВА. Најпрецизнији опис ових ракија би био: СЕЛЕКЦИЈА; јер је одабрано најбоље воће, најбољи дестилати, барици од српског и француског храста, француске боце и аутентичне етикете.

Такође, размишља се и посвећује пажња брендирању пића, креирању уникатних етикекта, паковања, каталога, свог пратећег промотивног материјала и веб сајта, због боље промоције и конкурентности на тржишту.

ИСТОРИЈАТ ВИНАРИЈЕ

од 2012.

2012.

Оснивање винарије

2018.

Обука братства и усавршавање

PrePosle

2019.

Регистрација винарије

2022.

Креиранје премијум линије

Причу о фенечкој ракији заокружује својим огромним искуством познати технолог Дејан Дебељаковић и као плод те сарадње настају две премијум линије фенечких ракија под именом КАРАЂОРЂЕВ КОНАК И ФЕНИКС. Овај премијум сегмент се истиче својом оргиналношћу као што је ракија од малине или вилијамовка из барика… и својом зрелошћу и пуноћом у сада већ познатој ракији КАРАЂОРЂЕВ КОНАК ШЉИВА. Најпрецизнији опис ових ракија би био: СЕЛЕКЦИЈА; јер је одабрано најбоље воће, најбољи дестилати, барици од србског и француског храста, француске боце и аутентичне етикете.

Такође, размишља се и посвећује пажња брендирању пића, креирању уникатних етиекта, паковања, каталога, свог пратћег промотивног материјала и веб сајта, због боље прмоције и конкурентности на тржишту.